Elektromobiliai

 

Kodėl elektromobilių tema svarbi Lietuvai ir mums? 

  • Mažesnė tarša (mažiau CO2)
  • Energetinis efektyvumas
  • Bendrojo vidaus produkto augimas
  • Elektros energijos vartojimo balansavimas
  • Mokslinio potencialo panaudojimas

2010 m. didžiausiame Lietuvoje elektromobiliams skirtame renginyje „Vilnius CO2 Green Drive” pastatę ir įjungę pirmąją elektromobilių įkrovimo stotelę, 2011 m. mes išanalizavome rinkoje esančius elektromobilių modelius, galimus jų įkrovimo sprendimus ir sudarėme prognozes Lietuvai – plėtros dinamikos, energijos vartojimo, pajamų ir infrastruktūros kaštų.

Vertinome Lietuvos įmonių įsitraukimo galimybes, atlikome apklausą apie Lietuvos kapitalo įmonių interesus bei ketinimą prisidėti vystant elektromobilių infrastruktūrą Lietuvoje. Per 2011 m. mes taip pat užmezgėme kontaktus su potencialiais užsienio partneriais dėl galimo bendradarbiavimo.

Išanalizavome geriausias užsienio praktikas kuriant elektromobilių infrastruktūrą ir pateikėme rekomendacijas susijusioms žinyboms, taip pat įvertinome mokslinį potencialą, jo pritraukimo galimybes ir sritis vystant elektromobilių infrastruktūrą.

Ūkio ministerijos kuruojamame projekte – ETA2025,  LESTO atliko projekto vadovų vaidmenį. Mūsų darbo rezultatas – pateiktos rekomendacijos tolimesniems žingsniams Lietuvoje (pilotinių projektų vykdymui bei teisinės bazės sutvarkymui), parengta dokumentacija finansavimo pritraukimui pagal Žaliąją investavimo schemą.

2012 m. paskelbėme, kad LESTO telkia elektromobiliais suinteresuotų įmonių, valstybinių institucijų ir kitų organizacijų grupę, siekdama bendromis pastangomis inicijuoti elektromobilių infrastruktūros plėtrą Lietuvoje, populiarinti ir remti aplinką tausojančių ir efektyviau energiją vartojančių technologijų diegimą – šalyje kol kas nėra vieningo sutarimo šia tema. Tikimės, kad įmonių grupė sukurs ir pirmąjį elektromobilių pilotinį projektą Vilniuje.

Norėdami susipažinti su elektromobiliais ir jų teikiamomis galimybėmis galite atsisiųsti LESTO parengtą leidinį arba naršyti šiame skyrelyje įkeltą informaciją.

Daugiau informacijos apie veiklą 2012 m.:

 

  • Prisijungimas
  • Paraiškos ir prašymai

Susisiekite su mumis